Чемпіонат зібрав стоматологів. «Дентсплай» — Еталон якості

Так, дещо незвично звучить - чемпіонат зібрав стоматологів. Мовляв, коли з'їжджаються на такий захід спортсмени — тут усе зрозуміло. А стоматологи... Втім, не поспішайте, поміркуймо масштабніше. Можливо, за незвичністю назви ховається такий же неординарний зміст, який і визначив форму. Бо чому б це й насправді не позмагатись нашим стоматологам?

У будь-якій справі необхідна майстерність. І, погодьтеся, що від поняття просто спеціаліст до розуміння спеціаліст вищого класу подеколи досить велика дистанція. Тим паче, коли йдеться про професіоналізм стоматологів, які в пошуку фактично щодня, які прагнуть якнайшвидше знайти й опанувати усе нове і найцінніше з технології лікування та реставрації зубів. А хто стукає — тому відчиняють двері...

В стоматології відбувається постійний процес поновлення знань, наукової і практичної інформації, удосконалення технологій, методик. Практикою підтверджено, що знання, набуті під час навчання, вже через 2-3 роки потребують суттєвого доповнення. А в зв'язку з перебудовою інформаційного простору такий процес поновлення проходить ще швидше. Приміром, ці строки значно скорочуються, коли йдеться про розвиток адгезивної техніки, поліпшення якості пломбувальних матеріалів, імплантологію.

Саме з цією метою були створені і стали традиційними такі різноманітні форми і методи удосконалення майстерності лікарів-стоматологів: конгреси, з'їзди, конференції, симпозіуми, семінари, курси удосконалення, навчання безпосередньо на робочому місці, тощо. Але не завжди ці заходи виявлялись настільки ефективними,
як того хотілося б.

Зовсім нову, несподівану і цікаву форму навчання — чемпіонат професійної майстерності лікарів-стоматологів з реставрації зубів композитами і склoіономерними цементами, який дістав назву «Призма-чемпіонат», — запропонували і провели минулого року в м.Полтаві Українська медична стоматологічна академія, фірма "Дентсплай ЛТД (Англія), навчальний стоматологічний центр "Комподент", директор якого, Сергій Радлінський, до речі, і є автором цієї блискучої ідеї. Воістину усе геніальне, кажуть, просто. І ми раді з того, що саме полтавські стоматологи в такій справі виявились першовідкривачами. В світовій стоматологічній практиці подібних змагань ще не було. Для цього заходу було розроблене чітке положення, визначені спеціальні види заохочень і винагород.

Прагнення і устремління організаторів чемпіонату були усім добре зрозумілими: популяризація сучасних, прогресивних знань реставраційної стоматології, швидке поширення високих професійних стандартів роботи лікарів-стоматологів і залучення їх до опанування новими сучасними технологіями реставрації зубів матеріалами фірми "Дентсплай". В чемпіонаті, що складався із трьох етапів, взяли участь найкращі українські та зарубіжні (з країн СНД) лікарі-стоматологи, які вже вміють працювати з реставраційними матеріалами фірми "Дентсплай".

Перший етап тривав заочно, протягом двох місяців (травень-червень).Його учасники представляли в жюрі чемпіонату матеріали, які підтверджували рівень їх професійної майстерності (кольорові чорно-білі фотографії, слайди із реставраційними роботами до і після лікування), а також виконували письмові тестові завдання за темою реставрації зубів композитами і склоіномерними цементами.

Другий етап чемпіонату (напівфінал) проводився з 5 по 9 вересня 1994 року на базі стоматологічного навчального центру "Комподент шляхом клінічної демонстрації двох випадків реставрації зубів у фронтальній та боковій ділянках порожнини рота.

В ньому вибороли право змагатися 9 лікарів-стоматологів — переможців першого етапу цього своєрідного змагання. Кожна клінічна демонстрація планувалась в об'ємі 6-12 реставраційних одиниць і на її виконання відводилось до 5 годин роботи в чотири руки. Робоче місце складали: стоматологічна установка з безмасляним компресором і повний реставраційний комплект на основі композитів "Призма-ЕйПі-Ейч"та "Призма-Ті-Пі-Ейч".

Третій етап (фінал) відбувався в рамках навчального семінару з реставрації зубів матеріалами “Дентсплай" протягом 3 днів.В фіналі взяли участь лікарі-стоматологи - переможці другого етапу чемпіонату. Тут змагання проходили за вже встановленими правилами вирішального, другого етапу, а переможця було оголошено "Призма-чемпіоном". До складу жюрі входили спеціалісти - представники організаторів "Призма-чемпіонату". Оцінка за клінічні демонстрації визначалась згідно бальної системи за такими параметрами імітації природних зубів: форма — загальний вигляд і пропорції, ріжучий край зубів,прилягання, контактні пункти; колір — вибір та відтінки, відповідність кольорів по шийці, тілу, ріжучому краю, правильне, майстерне моделювання переходів кольорів; прозорість — по ріжучому краю, тілу зуба, по шийці, якість поверхні — мікроформа, блиск поверхні.

Усі лікарі-стоматологи, які брали участь в цих професійних змаганнях, одержали винагороди. Учасникам першого і другого етапів були вручені заохочувальні призи (пломбувальні матеріали "Стомадент" і "Дайрект"). А тих, хто взяв участь в третьому етапі, — запрошено відвідати завод і навчальний центр "Дентсплай" в м.Констанці (Німеччина) за рахунок коштів оргкомітету. Переможець "Призма-чемпіонату” і володар звання "Призма-чемпіон" нагороджений головним призом - комплектом реставраційних матеріалів фірми “Дентсплай", загальною сумою 3000 ДМ. Навчальний семінар, котрий проходив одночасно з чемпіонатом професійної майстерності, також мав досить насичену програму. 3 особливою зацікавленістю стоматологи прослухали лекції:

"Управління стоматологічною службою в умовах переходу доринку" — професор ВЛеонтьев (м.Москва); "Робота стоматологічного кабінету в Німеччині", "Дайрект" — перший матеріал нового класу", "Клінічна техніка роботи композитом "Призма-Ті-ПіЕйч"— А. Грютцнер (Німеччина); "Клінічний досвід роботи компомером "Дайрект", "Можливості композиту "Призма-Ті-Пі-Ейч" в реставрації зубів" — С. Радлінський (м.Полтава). "Дайрект" - композитно-іономернареставраційна система, яка поєднує в собі основні переваги склoіономерних цементів: хімічна адгезія до тканин зуба, виділення фтору і біологічна сумісність із зручностями в використанні, що притаманні фотополімерним композитам.

Система складається з двох основних компонентів : 1) "Дайрект" - однокомпонентний, рентгеноконтрастний, композитно-іономерний пломбувальний матеріал, розфасований в капсули. Кожна капсула містить один з 8 відтінків пломбувального матеріалу за шкалою "Віта" (А2, А3, А4, В1, В3, C2, С3, С4); 2) "Дайрект-PSA" (праймер-герметикадгезив) — це однокомпонентний фотополімерний сполучний склад, призначений для забезпечення надійного кріплення до дентину та емалі частин зуба, відновлюваного компомером "Дайрект".

Пломбувальний матеріал, що знаходиться в капсулах, містить рентгеноконтрастний наповнювач - фторсилікатне скло, тобто носій, котрий включає кислотні мономери і фотополімери. До складу “Дайрект-РSA” входять мономери, що сприяють адгезії і які розчинені в ацетоні. Компомерна система "Дайрект" призначена для пломбування і реставрацій порожнин класу V, пришийкових ерозій і клиновидних дефектів порожнин класу III.

Професійні, наукові, практичні повідомлення з проблем стоматології, які прозвучали на семінарі, викликали у присутніх великий інтерес і активну дискусію. Але найціннішим для нас є те, що під час пленарних засідань ніхто не покидав лекційного залу. А це є свідченням того, що не було надокучливих лекцій, йшла конкретна розмова на сучасному рівні і за світовими параметрами професійних набутків. Насправді знайдена цікава й ефективна форма проведення такого роду заходів. Вже сьогодні очевидно, що вона матиме багато прихильників і, безперечно, має перспективу. Тому завдання полягає в тім, щоб не загубити її в сірих буднях робочих турбот, а розвивати й продовжувати, що неодмінно дуже швидко збагатить новими знаннями українських стоматологів, підвищить їх авторитет і конкурентну спроможність на світовому ринку стоматологічних послуг.

Т. Скрипникова, професор, голова жюрі «Призма-чемпіонату»

В. Радлінська, лікар-стоматолог, завідувачка практичними курсами стоматологічного навчального центру «Комподент», м. Полтава


«Дентсплай» — Еталон якості

«Дентсплай — це міжнародна корпорація, яка спеціалізується в галузі здоров'я і діє в багатьох країнах світу, маючи визначний авторитет та шанобливу репутацію, завдяки чудовій якості своєї продукції, випуск котрої розпочато ще у 19-му столітті. У 1820 році надзвичайна майстерність однієї із сімей срібних справ майстрів в Лондоні спонукала думку місцевого стоматолога на те, що майстри ці могли б розпочати власне виробництво саме для зуболікарської практики. Відтак, пізніше це поклало початок виготовленню перших стоматологічних виробів. А через сімдесят років швейцарський стоматолог Де Трей розробив перший ефективний пломбувальний матеріал, який містив в собі золото, що й дало можливість його синам розпочати самостійне стоматологічне виробництво, спочатку поширивши його в Європі, а потім і в Америці.

У 1872 році аптекар з Толедо, Огайо, США переконав місцевих стоматологів в доцільності продажу їх виробів в приватних аптеках, які неодмінно матимуть широкий попит і вже у 1877 році, п'ять років потому, стоматолог із Делавера, який мав лише одного найманого робітника, розпочав виготовляти зуболікарські матеріали в маленькій добудові до свого будинку. А в кінці століття чотири молодих бізнесмена із нью-йорка, об'єднавши кошти, знання і навички, відкрили свій бізнес з продажу стоматологічних виробів. Як недивно, але саме усі ці прості і скромні починання, здавалося б і не пов'язані між собою, привели до створення організації, яка представляє нині ведучу незалежну зуболікарську корпорацію в світі.

«Дентсплай» — найбільший в світі виробник штучних зубів та стоматологічних матеріалів, які з успіхом використовуються для реставрації та лікування зубів. Корпорація має свої підприємства в Європі, Індії, Південній і Північній Америці і, таким чином, проводить розпродаж продукції у всьому світі.

«Дентсплай постійно займається пошуками і розробками нових, ще сучасніших матеріалів та впровадженням їх в виробництво з тим, щоб забезпечити стоматологів повною гамою високоякісної продукції для протезування, реставрації зубів і профілактики стоматологічних захворювань. Основні підприємства “Дентсплай “ розташовані в США та в Англії. Вони виробляють пломбувальні, прокладочні, акрилові матеріали, цементи та іншу медичну продукцію.

Нині «Дентсплай» — це еталон якості. Уся продукція компанії завоювала тривалу маркетингову репутацію, завдяки своїй надійності і дуже високій якості. “Дентсплай” постачає стоматологам світу набагато більше нових матеріалів і технологій, ніж будь-яка інша фірма в цій галузі.

З самого початку століття штучні зуби, які пропонує компанія на стоматологічний ринок, не мають собі рівних в якості і що цікаво, вони майже не поступаються перед природними за міцністю і естетичними ознаками. А досягнуто цього завдяки проведеним новим науковим дослідженням з пошуків кольорових відтінків, комп'ютерних вирішень в галузi їх технології і виробництва.

В питанні ендодонтії компанією також досягнуто певних успіхів, зокрема, запропоновано кілька нових матеріалів та інструментів, що теж, виявилось, поза конкуренцією на ринку стоматологічної продукції.

В 19-му столітті Європейський відділ фірми «Дентсплай» здійснював ділові зв'язки і мав свої представництва в Москві, Києві і Санкт-Петербурзі.

Отже, саме Дентсплай заклав основи нового міжнародного спрямування своєї діяльності, заснувавши весною 1989 року спільне підприємство в м. Харкові, об'єднавши зусилля з колишнім радянським науково-виробничим об'єднанням «Стоматологія. Угодою передбачалось виробництво сучасного композитного пломбувального матеріалу на існуючому в Харкові підприємстві. Завод швидко був оснащений найсучаснішим обладнанням, що дозволило одразу виробляти чудову продукцію, висока якість котрої контролюється першокласними, добре влаштованими в плані технології, лабораторіями.

А сьогодні це спільне підприємство ніби демонструє наше повернення в Україну, красномовно підтверджуючи цим, що саме в вашій країні компанія буде мати один з найсильніших своїх ринків.

В країнах СНД зараз працюють біля 120 тисяч стоматологiв і 40 тисяч зубних техніків, які обслуговують населення у понад 280 мільйонів чоловік. Дентсплай із задоволенням може взяти турботи по забезпеченню цього загону стоматологів сучасними високо-якісними матеріалами, необхідними для покращення якості лікування пацієнтів.

Спільне підприємство під назвою “Стомадент” проводить торгівлю своєю продукцією з дня відкриття заводу у 1991 році і попит на неї одразу був величезний, що стало переконливим свідченням того, наскільки дефіцитними ще є у вас нові високоякісні стоматологічні матеріали і як потребує їх український ринок.

Розмах і швидкість численних змін в колишньому Радянському Союзі не дають впевненості в економічній стабільності. Проте, ці ж самі зміни надають величезних можливостей для компаній, які бажають працювати з людьми нових незалежних держав, які, можна сказати, продемонстрували свою чудову стійкість і силу духу перед лицем постійних труднощів. Хоча карбованець і не є конвертованою валютою, ми будемо продовжувати наше інвестування в стоматологічну продукцію, задовільняючи потреби ринку в цих матеріалах. Окрім того, інформація одержана з нашого спільного підприємства, дає нам підстави судити про ринок так, щоб збільшувати об'єм продажу продукції «Дентсплай» засобами розширення ділерської мережі в різних країнах СНД Ми і надалі плануємо розширювати свій бізнес в цьому регіоні.

Концерн “Дентсплай” активно співробітничає з лікувальними закладами, зовнішньо-торговими об'єднаннями і промисловими підприємствами. Одним з головних напрямків діяльності в Україні є не лише постачання інструментів і матеріалів, а й організація навчання стоматологів працювати з цими новими матеріалами і технологіями. Таке навчання, приміром, здійснюється спеціалістами, які працюють в стоматологічному навчальному центрі «Комподент, що створений в м. Полтаві з участю фірми “Дентсплай» спільно з Українською медичною стоматологічною академією.

Ян Ватт, регіональний директор фірми Дентсплай інтернешнл» (Англія)